Всесвіт

Як вчені розгадали таємницю дивної гелеподібної субстанції на Місяці

У 2019 Китай виявив дивну гелеподібну субстанцію на зворотному боці Місяця. І лише недавно вчені змогли дати точну відповідь про те, що ж це таке.

China National Space Administration

У січні 2019 року китайський місячний зонд «Чан’е-4» став частиною космічної історії. Це перший апарат, який здійснив м’яку посадку на таємничому зворотному боці Місяця. Разом з «Чан’е-4» на супутник прибув і місяцехід «Юйту-2», який протягом декількох місяців вивчав скелястий ландшафт.

В ході цих досліджень місцевості, у вересні Китай заявив, що місяцехід натрапив на незвичайну гелеподібну речовину на дні кратера. Незвичайний матеріал був описаний як «кольорова таємнича речовина». При більш детальному аналізі стало зрозуміло, що речовина має більш скляну структуру, ніж гелеву, проте її походження було все одно незрозумілим.

Згідно зі статтею, опублікованою в журналі Earth and Planetary Science Letters, команда китайських вчених змогла підтвердити свої підозри: матеріал розміром 50 на 15 сантиметрів, швидше за все, є результатом плавлення через метеоритні удари.

Через погане освітлення вчені не змогли повністю зрозуміти склад склоподібної речовини. Але змогли визначити плагіоклаз, в кількості близько 38%. Що є цілком звичайним для Місяця. Також в статті зазначено, що матеріал схожий на два конкретних зразки, які були привезені місіями NASA «Аполлон-15» і «Аполлон-17».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button