Всесвіт

Неможливо на Землі, можливо на інших планетах

Люди так звикли до Землі, що будь-який вихід у космос коштує дуже дорого, а політ до іншої планети відкладається на десятки років, і все через наші звички. Ми дихаємо повітрям, купаємося в морі, насолоджуємося заходом сонця і нормальною силою тяжіння, навіть не замислюючись над тим, якими незвичайними можуть бути ці ж заняття на інших об’єктах галактики. Дійсно, які неможливі для наших місць речі можуть бути можливі де-небудь ще в космосі?


Бейсджампінг. Найбільш екстремальний вид спорту на Землі може стати не більше ніж приємною прогулянкою на іншій планеті. Зазвичай він виглядає так: спортсмен стрибає в спеціальному костюмі з крилами з високої точки і несеться в декількох метрах від мальовничої землі на повітряних потоках. Потім розкриває парашут і повільно опускається на твердий ґрунт. Але якщо стрибнути точно так само на Титані, можна облетіти весь супутник.

Невозможно на Земле, но возможно на других планетах
Низька гравітація і склад атмосфери на цьому місяці Сатурна дозволила б людині здійснити давню мрію: літати як птах. Подумати тільки, які нові, екстремальні види спорту можна було б створити буквально у нас під боком. Щоб полетіти, достатньо було б підстрибнути. Правда, доведеться жити не знімаючи спеціальний костюм або не виходячи з-під купола.

Жахливий тиск та особливості атмосфери роблять можливими зовсім незвичні для нас речі. Наприклад, газ стає… металом. Глибоко в надрах планет-гігантів Сатурна і Юпітера, де тиск в мільйони разів перевищує земний, утворюється дивна речовина — металевий водень. Вчені намагаються відтворити його в лабораторії через можливі корисні властивості. З’єднання металевого водню можуть забезпечити нас ефективним і чистим паливом для ракети, а ще надпровідниками, які працюють при кімнатній температурі. Перевернулися б абсолютно всі галузі технологій. І якби ми якимось чином навчилися існувати в умовах, близьких до юпітеріанських, ми могли би заново відкрити для себе періодичну таблицю елементів.

Невозможно на Земле, но возможно на других планетах
Деякі космічні будинку перетворили б звичний для нас розпорядок життя на тортури. Коли планета обертається дуже близько до зірки, гравітаційне тяжіння зірки може зробити світ «приливно заблокованим». Такий об’єкт завжди буде повернутий однією і тією ж стороною до своєї зірки, як Місяць завжди показує одну сторону Землі. Це означає, що на одній половині кулі завжди буде ніч, а на інший день. При цьому через нескінченні потоки світла вода буде випаровуватися і пересуватися на другу, холоднішу половину планети. Ось такий кругообіг. Температури при цьому теж будуть сильно коливатися. Життя була б можливе тільки в так званих «сутінкових зонах», на кордоні двох півкуль. Люди могли б вибирати для себе вічну ніч або вічний день.

Взагалі, кілька зайвих зірок можуть кардинально змінити вид з поверхні планети. Ми звикли спостерігати рух Сонця по небу день у день. Але якщо б в нашій системі було не одне сонце? HD 188753 — перша виявлена планета в потрійній системі зірок. Вид з такої планети просто приголомшливий. Потрійні заходи й сходи, гра світла і рідкісні ночі. Кожен з нас відкидав би відразу три тіні. Стежити за часом теж було б набагато складніше.

Але найцікавіше, що можна знайти на іншій планеті або супутнику, — це, звичайно, життя, абсолютно несхоже на наше за складом і умовами проживання. І найцікавіше, що перевірити це у нас вийде дуже скоро. Кілька років тому вчені виявили на Титані дивні озера — водойми, в яких замість води — метан. При цьому на супутнику Сатурна також є атмосфера з вуглеводнів, безліч органічних сполук і сприятливі умови для розвитку життя. Але яким може бути це життя?

Невозможно на Земле, но возможно на других планетах
Вчені Корнельського університету змоделювали новий тип істот, які могли б дихати не киснем, як ми, а метаном, якого на Титані дуже багато. Їм вдалося створити клітинні мембрани, що складаються з азотних сполук і здатні функціонувати в рідкому метані при температурі 273 градуси нижче нуля.

Точно так само в нашій галактиці є безліч місць, на яких могла б з’явитися життя на основі кремнію, а не вуглецю, як на Землі. На нашій планеті вона б ніколи не знайшла місця, як і багато інших речей. Нові унікальні властивості звичних для нас елементів могли б позбавити нас від голоду і злиднів, відкрити нові технології та здійснити квантовий стрибок. Невелика посилка з алмазної планети 55 Cancri e могла б вирішити всі фінансові проблеми Землі. Саме тому нам потрібно продовжувати досліджувати космос і шукати незвичайні планети. Щоб зробити неможливе можливим.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button