Всесвіт

Астрономи виявили галактики-монстри

Завдяки ширококутному телескопу ESO VISTA вченим вдалося знайти групу масивних галактик, що раніше не спостерігалися, які існували в епоху раннього «дитинства» Всесвіту.

Вчені використовували зображення, отримані в рамках огляду неба UltraVISTA – одного з шести проектів дослідження неба з ширококутним об’єктивом телескопа VISTA, що фотографує великі поля в ближній інфрачервоній області спектра. За цим зображенням було проведено перепис слабких галактик в інтервалі віку Всесвіту між 0.75 2.1 і мільярдами років.

Дані огляду UltraVISTA були зіставлені з отриманими за допомогою Космічного телескопа Спітцера, що працює на більш довгих хвилях середнього інфрачервоного діапазону.

«Ми виявили 574 нових масивних галактики. Це найбільша з виявлених вибірок галактик раннього Всесвіту», — каже Карина Капути. — «Їх дослідження дозволяє нам відповісти на просте, але дуже важливе питання: коли саме з’явилися перші масивні галактики?»

Група Капути виявила, що протягом дуже короткого (у масштабах Всесвіту) часу відбулося вибухове збільшення кількості масивних галактик. Значна частина тих галактик великої маси, які ми зараз спостерігаємо в навколишньому нас частині Всесвіту, що вже існувала, коли з моменту Великого Вибуху пройшло всього три мільярди років.

«При цьому в епоху, відповідну одному мільярду років після Великого Вибуху, ми жодних масивних галактик не бачимо. Таким чином, можна стверджувати, що всі вони утворилися саме в цей часовий проміжок», — підсумовує співавтор роботи Генрі Джой Мак-Kraken.

Крім того, астрономи з’ясували, що масивні галактики були більш численними, ніж раніше вважалося. Зновонайдені галактики становлять половину загальної кількості масивних галактик, які народилися в інтервалі між 1.1 та 1.5 мільярди років після Великого Вибуху. Ці дані суперечать сучасним моделям утворення галактик в ранньому Всесвіті, які не передбачають існування галактик-монстрів на ранніх етапах її розвитку.

Ситуація ще більше ускладнюється тим, що масивні галактики раннього Всесвіту можуть несподівано виявитися більш запиленими, ніж досі вважалося, а якщо так, то вони можуть виявитися невидимими навіть на зображеннях UltraVISTA. Якщо прийняти це припущення, то нинішня картина утворення галактик в ранньому Всесвіті може бути повністю переглянута.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть