Всесвіт

З Марса на Землю доставлять зразки грунту: в НАСА заявили, що вони можуть бути небезпечні (відео)

Місія НАСА з доставки зразків з Марса спрямована на те, щоб перенести на Землю 30 зразків гірських порід, грунту і проб атмосфери.

Зараз всі проби збирає марсохід Perseverance. Мета полягає в тому, щоб знайти ознаки життя, що мешкало тут, а також дізнатися про Марс ще більше до того, як його відвідають люди.

Газета Philadelphia Inquirer звернулася до Лабораторії реактивного руху НАСА з кількома питаннями. В одному з них представники уточнили, чи можна якось заздалегідь провести тест, щоб переконатися в безпеці зразків, перш ніж повертати їх на Землю.

У НАСА відповіли, що якби існував тест, то вони б його провели. При цьому навіть найкращі тести дають недостатньо даних. У будь-якому випадку необхідно провести серію перевірок, щоб продемонструвати безпеку. У відомстві звернули увагу на те, що вони ставляться до зразків з особливою обережністю — як якби вони були небезпечні — до тих пір, поки не буде доведено зворотне.

Було показано, що атмосфера Марса негостинна і це змінило думку НАСА про те, чи можливо забруднити планету. На їхню думку, екстремальні умови Марса дійсно зменшують ймовірність того, що на його поверхні є життя.

“Марсіанські метеорити постійно падають на Землю, цей факт говорить про те, що нам нема про що турбуватися. Однак ми не знаємо напевно і тому приймемо всі запобіжні заходи і будемо зберігати марсіанські матеріали до тих пір, поки не доведемо, що вони безпечні», — заявили в НАСА.

Буде побудовано спеціальне приміщення для зберігання зразків, які визнані безпечними. Вони будуть або після стерилізації, або після великої кількості тестів, які довели їх безпеку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button