Всесвіт

Астрономи вперше побачили момент розриву зірки чорною дірою

Астрономи з Астрофізичного інституту Андалусії (Іспанія) вперше побачили момент розриву, «пережовування» і «випльовування» останків зірки, що залишилися від «трапези» чорної діри. Унікальні кадри надало видання Science.

Астрономы впервые увидели момент разрыва звезды черной дырой

«Ми вперше простежили за формуванням викиду, оскільки зазвичай чорні діри залишаються для нас невидимими. Це спостереження допоможе зрозуміти процеси, що відбуваються навколо надмасивного об’єкта під час знищення зірки», – розповів вчений Мігель Перес-Торрес.

У центрі масивних галактик знаходяться таємничі чорні діри. Процес їх утворення поки незрозумілий. Астрофізики десятиліттями намагаються зрозуміти, чому ці об’єкти з масою в кілька мільярдів Сонць, знищують світила.

У 2005 році за допомогою телескопа WHT вчені помітили на відстані в 150 млн світлових років від Землі спалах в галактиці Arp 299, викликаний зародженням нових зірок і зміщенням з орбіт старих світил. Частина об’єктів опинилася в небезпечній близькості від чорної діри, яка по закінченні декількох років влаштувала видовищну «трапезу».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button