Всесвіт

На марсіанському плато Тавмасія виявлено життя

Плато Тавмасія вважається найдавнішою системою розлому, які відбувалися в гесперійський період близько 3,8 – 1,8 млрд років тому.

a9d5765b8db78ce80c6fb8526dedf9d6
Використовуючи інформацію, отриману з апарату Mars Odyssey, який запускали на Червону планету в 2001 році, фахівці провели безліч досліджень і експериментів. У процесі цих досліджень підтвердилося вулканічне походження плато.

Докладно вивчивши хімічний склад ґрунту і мінералогію, вчені виявили речовини, які можуть свідчити про наявність живих організмів.

На цій поверхні є досить велика концентрація таких речовин, як калій і сірка. Наявність цих елементів у ґрунті є показником присутності води на цій території. Вона може там бути у будь-якому зі своїх агрегатних станів.

Читайте також: 

Наявність води, дає велику імовірність виявлення життя на плато Тавмасія. Проте вчені не стверджують це на всі 100%. Свої висновки вони ще будуть перевіряти експериментально і продовжувати дослідження.

Гірський рельєф плато, ускладнює наукові дослідження. Однак вчені сподіваються, що п’ять станцій, які сьогодні знаходяться на орбіті Марса, допоможуть довести це припущення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button