Головна / Всесвіт / На Сонці помічена пляма нового сонячного циклу

На Сонці помічена пляма нового сонячного циклу

У минулі вихідні на Сонці матеріалізувалося невелика сонячна пляма, а всього через кілька годин зникла. Такий випадок — не рідкість під час сонячного мінімуму, коли сонячні плями зазвичай маленькі і недовговічні. Однак ця сонячна пляма гідна уваги, оскільки її магнітне поле перевернуто. Подивіться на карту сонячного магнетизму від 17 листопада Обсерваторії сонячної динаміки НАСА:

Сонячна пляма AR2727 відноситься до (24) сонячного циклу, що поступається. Порівняйте її магнітну полярність з полярністю іншої, непронумерованої сонячної плями. Вони протилежні, попри те, що обидві плями знаходяться на одній і тій же півкулі Сонця. Згідно із законом Хейла, це означає, що вони з різних сонячних циклів. Короткочасна сонячна пляма, що утворилася на вихідних, мабуть — перша ластівка 25-го сонячного циклу.

Сонячні цикли завжди змішуються на своїх межах. Недовговічні сонячні плями 25-го сонячного циклу помічали 20 грудня 2016 року і 8 квітня 2018 року. Зараз до списку можна додати 17 листопада 2018 року. Повільний перехід між 24-м і 25-м сонячними циклами розпочався!