Здоров'я

Вітамін B12 допоможе зберегти пам’ять на довгі роки

Дослідження показало, що вітамін, який міститься в м’ясі, рибі і молоці, може запобігти втраті пам’яті в старості. За словами дослідників, літні люди з більш низьким рівнем вітаміну B12, у шість разів частіше страждають від проблем з пам’яттю. Згідно з дослідженням Університету Оксфорда, опублікованого в журналі «Неврологія», було проведено тестування 107 здорових добровольців протягом 5 років. У 2 з 5 осіб спостерігався недолік у вітаміні.

Проблема виявилася ще більш поширеною серед літніх людей. Також стало відомо про додавання в хліб фолієвої кислоти. Це викликало занепокоєння, так як дана кислота може маскувати симптоми дефіциту B12 у літніх людей. У дослідженні Оксфорда була задіяна група людей у віці від 61 до 87 років, яку розділили на три частини залежно від рівня споживання вітаміну B12 учасниками. Так, біля третини опитаних спостерігався високий рівень вітаміну, що використовується деякими вченими для визначення дефіциту вітаміну В12. Тим не менш, вони все ж з набагато більшою ймовірністю показали ознаки зниження інтелекту протягом п’ятирічного періоду.

Чи врятують нас печінка і морські мешканці від недоумства?

Професор Девід Сміт, який керує Оксфордським проектом з вивчення пам’яті і старіння, сказав, що тепер він планує провести дослідження вітамінів групи В на літніх людях, щоб зрозуміти, чи може прийом вітамінів сповільнити зниження інтелекту. Він сказав:

“Це дослідження додає новий вимір у поглядах на вплив вітамінів групи В на мозок – на темп зниження розумових здібностей у міру того, як ми старіємо, можливо частково впливає те, чим ми харчуємося”
. Слабоумство сильно пов’язано з більш високим ризиком розвитку деменції на більш пізньому етапі, і Ребекка Вуд, виконавчий директор Дослідницького фонду Альцгеймера, заявила, що необхідні подальші дослідження.

Це дослідження припускає, що споживання більшої кількості вітаміну B12 шляхом вживання в їжу м’яса, риби, збагачених злаків або молока в рамках збалансованої дієти може допомогти захистити мозок. Печінка і молюски є особливо багатими джерелами B12.

Дефіцит вітаміну B12 є поширеною проблемою серед літніх людей у Великобританії і пов’язаний з розсіюванням пам’яті і деменцією. Оскільки вітамін В можна призначати в якості харчової добавки, може виявитися корисним включити тести рівнів вітаміну В для загальної оцінки здоров’я літніх людей.

Це ще один приклад того, чому людям важливо вести здоровий спосіб життя зі збалансованою дієтою, багатою вітамінами і антиоксидантами. Найкращий спосіб знизити ризик розвитку деменції – зберігати активне життя, харчуватися збалансованою їжею, не палити і відвідувати свого лікаря.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button