Всесвіт

Астрономи знайшли двійника Венери

Нещодавно дослідники повідомили про нове цікаве відкриття – виявлення планети, яка більше нагадує не Землю, а Венеру. За словами вчених, хоча планета Kepler-1649b має відмінності від другої планети Сонячної системи, вона найбільше нагадує Венеру з усіх знайдених об’єктів, повідомляє Universe Today.


Kepler-1649b знаходиться на відстані 219 світлових років від нас. Вона має схожий з Землею розмір і щільність, однак атмосфера цієї планети схожа на венеріанську.

Астрономы нашли двойника Венеры
Раніше вчені знаходили екзопланети, схожі на Венеру. Так кілька років тому дослідники виявили суперземлю Kepler-69b, діаметр якої був в 2,24 рази більше діаметру Землі. Вона оберталася навколо зірки за тій же орбіті, що і Венера. Інший кандидат – GJ 1132b, що володіє масою, в 1,5 рази перевищує масу Землі.
У випадку з Kepler-1649b планета трохи менше Землі, як і Венера, і отримує стільки ж світла від своєї зірки. Температура поверхні у цього об’єкта повинна бути схожою з температурою поверхні Венери.

Є і відмінності. Kepler-1649b обертається навколо зірки, меншого за розміром, ніж наше Сонце і більш холодною. Екзопланета робить один оборот навколо неї всього за 9 днів. Ймовірно, цей об’єкт постійно звернений однією стороною до зірки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button