Головна / Всесвіт / Астрономи знайшли найвіддаленішу радіогалактику

Астрономи знайшли найвіддаленішу радіогалактику

Команда астрономів з Лейденської обсерваторії знайшла радіогалактику з часів, коли вік Всесвіту становив лише 7% від сучасного. І знаходиться вона на відстані 12 мільярдів світлових років від Землі.

Радіогалактики — вкрай рідкісні об’єкти у Всесвіті. Це колосальні галактики з надмасивними чорними дірами в центрі, які активно вбирають газ і пил з навколишнього простору. Така активність запускає високоенергетичні промені, які здатні розігнати заряджені частинки практично до швидкості світла. І такі потоки легко фіксуються на радіохвилях.

Сам факт того, що такі галактики існують, здивував астрономів. Їх відкриття вкрай важливе для нашого розуміння того, як формуються та еволюціонують галактики. Вивчення подібних об’єктів також може пролити світло на формування чорних дір, які стали причиною формування і зростання галактик.

Нове відкриття зроблене за допомогою Гігантського метрового радіотелескопу в Індії, який спочатку і ідентифікував радіогалактику. Відстань до неї потім було визначено вимірюванням червоного зсуву. Судячи з останнього, вчені зафіксували галактику в тому стані, в якому вона була 12 мільярдів років тому.

Вимірювання червоного зсуву повідало астрономам про ту відстань, на якій знаходиться галактика. Чим далі знаходяться галактики, тим швидше вони рухаються від нас, а тому світло від них здається більш червоним через допплерівський зсув. Відповідно, чим швидше рухається від нас галактика, тим сильніше червоне зміщення.

Попередня далека радіогалактика була зафіксована в 1999 році. Її червоне зміщення 5,19, тоді як у нової галактики воно 5,72.

 
comments powered by HyperComments