Здоров'я

Користь морської води для носа: три поради по використанню соляної води

Море рятує від хвороб, дарує легке дихання і навіть відчуття якогось безпричинного щастя. Ми намагаємося виїжджати до моря або океану при першій же можливості, і це настільки природно для кожного, що й найменших сумнівів не викликає: відпустка — море!


Але чому? І чому купання в прісній воді приносить зовсім інші, набагато менш приємні відчуття, яким чином саме відпочинок на морському березі дарує стільки бадьорості та позитивних емоцій? Про це мало хто замислюється, але всі ми з дитинства звикли до думки, що море — це чудово. А ще — корисно. Морська вода діє на нашу шкіру, волосся, зміцнює нігті. Шум води заспокоює нерви. Крім того, морська вода чудесним чином рятує від нежитю, дозволяє очистити ніс.

Чому морська вода така корисна?

А між тим, якщо зайнятися історією питання, з’ясується багато цікавого. Наприклад, чи відомо вам, що морську воду по праву можна називати «живою», адже, за однією з теорій походження життя, саме в океані зародилися перші мікроорганізми? І всі в курсі, що в морській воді знаходяться корисні мінерали, що містяться в 70 мікроелементах?

Ще стародавні лікарі Еврипід і Гіппократ схилялися до морських купань як до джерела стимуляції обміну речовин, для лікування суглобів, шкірних захворювань і меланхолії — морські ванни бадьорять: і кров краще циркулює, і шкіра свіжішає. Хтось чув, а хтось «досвідченим шляхом» переконався в тому, що потрапивши в ніс морська вода чудово його прочистить! Ось і відмінний спосіб боротьби з нежиттю на курорті, якщо вже ви примудрилися його підхопити. А до речі, пробували промити ніс звичайною прісною водою? — дуже неприємне відчуття, а морської — ніякого негативу!

Як використовувати морську воду для носа?

Є кілька методів. По-перше, промивання носа, власне, морською водою в морі. Для цього варто знайти місце як можна більш чисте, не варто брати воду в межах міста, краще займатися промиванням носа трохи далі, в місці, де не плаває сміття і пляшок. Воду можна набрати в долоні, а звідти втягнути її в ніс. Бажано робити це по черзі спочатку однією половиною носа, потім іншою. Через кілька хвилин можна повторити процедуру. Поки ви знаходитесь на пляжі можете прочищати ніс кілька разів. Ви одразу відчуєте полегшення. Якщо у вас хронічна нежить, то такі маніпуляції треба робити курсом, хоча б кілька днів, тоді ефект буде помітніше.


Другий метод підходить тим, хто не може вибратися до моря зі свого галасливого і людного міста. Морську воду можна зробити в домашніх умовах. Для цього всього потрібна морська сіль. Вона зможе перетворити воду на майже таку ж корисну як у водоймі. Правда, варто брати за основу чисту воду з пляшки або хоча б прокип’ятити її. Не варто брати воду з-під крана, оскільки вона містить хлор та інші небезпечні домішки, які можуть негативно вплинути на слизову вашого носа і дати зворотний ефект — зробити запалення ще більш серйозним. У чистій і трохи теплій воді варто розвести кілька ложок морської солі, коли вона повністю розтане, розчин можна точно також втягувати носом, як у рецепті з натуральною морською водою. Така процедура повинна стати регулярною, якщо у вас є проблеми з носом. Нежить досить швидко пройде при використанні такого розчину на регулярній основі. Сіль зніме запалення, а крім того, вона дозволить очистити ніс максимально швидко.

Третій спосіб використовувати морську воду — купити спрей для носа, що містить у своєму складі таку сіль. Це найбільш небажаний спосіб, оскільки найчастіше в такі спреї все-таки додається щось ще крім природних матеріалів. Тому, якщо є альтернативний спосіб промити ніс, то краще використовувати його. Однак, якщо немає інших способів перемогти нежить, то тоді краще брати такий спрей, ніж краплі на основі судинозвужувальних засобів.

Хто може використовувати соляний розчин?

Протипоказань для використання соляного розчину для прочищення носа майже немає. Тільки індивідуальна непереносимість може перешкодити використовувати цей розчин. Цей засіб можна використовувати навіть вагітним і годуючим мамам, які намагаються перемогти нежить, але не можуть використовувати лікарські засоби, щоб не нашкодити своєму малюкові. Цей розчин повністю натуральний і не чинить будь-якого шкідливого впливу на здоров’я, тому можна сміливо очищати ніс таким способом.


Сіль розріджує слиз і допомагає їй швидше і легше вивестися, що майже відразу ж полегшує дихання, а також дає пролонгований ефект. Після застосування соляного розчину ще якийсь час сіль буде діяти і слиз буде виводитися активніше, очищаючи ніс. Крім того, сіль знімає запалення і робить дихальні шляхи ширше, що дозволяє повітрю легше проходити.

Маленьким дітям такий розчин рекомендується тільки з трьох років. З цього віку безпечно промивати носик дитині розчином солі та води. До цього віку краще використовувати спеціальні засоби, а також варто проконсультуватися з лікарем. Це пов’язано з тим, що у дітей до трьох років зовсім ніжна слизова, яку дуже легко травмувати.

Важливо розуміти, що концентрація сольового розчину може бути різною. Якщо у морі вода вже містить певну кількість солі, то при домашньому приготуванні кількість солі можна регулювати. Для дітей краще робити дуже слабкий соляний розчин. Також слабкий розчин підійде тим, у кого є подразнення слизової, щоб не травмувати її. А от у випадку, якщо нежить серйозна, і сильно турбує людину, то розчин краще робити більш міцним, щоб він активніше впливав на слиз і слизові оболонки, прискорюючи ефект від промивання носа. Однак, міцний соляний розчин не можна використовувати надто часто, а от слабкий або середній сольовий розчин підходять для регулярного використання.

Кнопка «Наверх»
Закрыть