Всесвіт

Астрономи знайшли нові підтвердження існування планети-Х

Розмови про існування так званої Дев’ятої планети ходять давно. Так в 2016 році вчені з Каліфорнійського технологічного інституту провели комп’ютерне моделювання та розрахували місце, де вона може перебувати.

І ось тепер дослідники виявили кам’янистий об’єкт, незвичайна траєкторія якого натякає на присутність раніше невідомої великої планети. Згідно з розрахунками фахівців, Дев’ята планета повинна бути в 10 разів більше Землі, при цьому вона може розташовуватися від Сонця в 20 разів далі, ніж Нептун.

Нещодавно виявлений об’єкт 2015 BP519 був знайдений при аналізі даних, зібраних в рамках проекту Dark Energy Survey. Небесне тіло має орбіту, нахилену на 54 градуси до площини екліптики.

Астрономы нашли новые подтверждения существованию планеты-Х

Цей транснептуновий об’єкт віддаляється від Сонця на відстань від 35,1 до 824,6 а.о. Вчені припускають, що діаметр 2015 BP519 може становити 700 км.

Таким чином його можна назвати кандидатом в карликові планети. 2015 BP519 не перший об’єкт зі значно нахиленою орбітою в Сонячній системі. Раніше автори гіпотези про Дев’яту планету Костянтин Батигін і Майк Браун згадували незвичайне нахилення орбіт шести об’єктів у поясі Койпера.

Кнопка «Наверх»