Всесвіт

«Недалеко від Землі вчені виявили найстарішу зірку

Вчені з Австралії зуміли знайти давню зірку, передбачуваний вік якої може досягати 13,5 мільярдів років, що дає підстави назвати її найстарішою у Всесвіті. Примітний і той факт, що перебуває цей об’єкт відносно недалеко за космічними мірками від планети Земля.

Зірка, що отримала довгу назву 2MASS J18082002-5104378, розташовується в Чумацькому Шляху. Вчені зараз впевнені, що це відкриття наблизить їх до розгадки точного віку галактики. В її структурі майже відсутні метали. Ця обставина, впевнені фахівці, вказує на те, що космічний об’єкт є дуже древнім, утворився приблизно через 300 мільйонів років після так званого Великого вибуху. Річ у тім, що з моменту формування перших небесних світил історія розвивалася так, що в нових зірках з’являлося все більша кількість важких хімічних елементів, молекулярна маса яких більше, ніж у водню і гелію.

Водночас, знайдена австралійськими вченими стародавня зірка є не дуже великою. За попередніми розрахунками її розміри в сім разів менше Сонця. Нарешті, це відкриття дозволяє переглянути і вік галактики Чумацький Шлях, оскільки раніше було заведено вважати, що вона приблизно на 3 мільярди років молодша. Нарешті, ще один важливий для науки факт полягає в тому, що за мільярди років свого існування 2MASS J18082002-5104378 не згасла, не втратила свій внутрішній енергетичний потенціал і не вибухнула.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button