Всесвіт

Астрономи знайшли в Чумацькому шляху зірку-ізгоя — вона не схожа на своїх сусідів по галактиці

Міжнародна група астрономів виявила в Чумацькому шляху чужу зірку — за складом вона сильно відрізняється від сусідніх небесних тіл в галактиці. Вчені вважають, що вона могла опинитися в Чумацькому шляху після поглинання ним галактики супутника — і якимось чином вижити в результаті цього процесу, пише New Atlas.

Дослідники спостерігали за зіркою J1124 + 4535 за допомогою розташованого в Китаї багатооб’єктивного оптичного телескопа (LAMOST). Пристрій дозволяє аналізувати спектр світла зірок і на основі цього визначати їх хімічний склад.

У складі J1124 + 4535 виявилося дуже мало магнію — при цьому зміст європію багаторазово перевищує концентрацію у зірок-сусідів.

Зірки з аналогічним складом траплялися астрономам і раніше, проте вони були не в Чумацькому шляху. Такі космічні тіла зустрічалися в карликових галактиках, де зіркоутворення відбувається повільніше. Виходячи з цього астрономи зробили висновок, що J1124 опинилася в Чумацькому шляху у результаті поглинання карликової галактики.

Раніше астроному з університету Георга-Августа виявили останки зірки, що вибухнула в 48 році нашої ери — згадка про цю подію міститься в спостереженні китайських вчених, зроблених майже 2 тис. років тому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button