Всесвіт

Астрономічні події травня-2017

Кілька яскравих астрономічних подій відбудеться в травні. Вже в перші дні місяця спостерігачі побачать зоряний дощ, а в кінці травня Місяць підійде до Землі на найближчу відстань в 2017 році.


Зоряне небо в травні виглядає наступним чином: на півночі у горизонту розташувався Персей і ліворуч від нього — Візничий. Близнюки заходять на північному заході, на північному сході — Цефей і Кассіопея, а під ними поблизу горизонту — Пегас. На сході видно сузір’я Лебедя і над ним — голова Дракона.
Астрономические события мая-2017
В південній частині неба розташований Волопас, поруч з ним — Північна Корона і Геркулес, нижче них — Змієносець, а поблизу горизонту — Скорпіон. Високо на заході розташована Велика Ведмедиця, під нею Гончі Пси, і Лев, а на південному заході — сузір’я Діви. Марс буде добре видно в сузір’ї Тільця на північному заході після заходу Сонця; Сатурн до 19 травня перебуває у сузір’ї Стрільця, а потім — у сузір’ї Змієносця; а Юпітер можна побачити в сузір’ї Діви. Ранкове небо дозволить розглянути Венеру в сузір’ї Риби і Нептун у сузір’ї Водолія.
Астрономические события мая-2017
Травневе небо порадує зоряним дощем із сузір’я Водолія. Побачити метеорний потік Ета-Аквариди, породжені кометою Галлея, можна з перших днів місяця; умови спостережень потоку в цьому році сприятливі. Радіант Травневих Акварид знаходиться в сузір’ї Водолія і до ранку видно на південному сході невисоко над горизонтом.
Астрономические события мая-2017
Швидкість метеорів становить 66 км/с. Після свого максимуму в ніч з 5 на 6 травня (до 55 метеорів на годину) активність потоку буде зменшуватися, але до 28 травня в ясні безхмарні ночі можна буде побачити від 10 до 30 метеорів на годину. Крім того, 26 травня Місяць опиниться в перигеї, підійшовши до Землі на найближчу за рік відстань: 357 209 км.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button