Всесвіт

Астрономи-любителі за відкритими даними знайшли недалеко від Землі газовий гігант

Астрономи знайшли газову планету, яка знаходилася недалеко від Землі, але була прихована. Це TOI-2180 b.

Image by 16853182 from Pixabay

TOI-2180 b має аналогічний з Юпітером діаметр, але важче його в три рази. На думку астрономів, планета містить 105 мас Землі і знаходиться набагато ближче до неї, ніж інші об’єкти цього типу.

Його орбіта становить 261 день, вона розташована в 379 світлових роках від Землі. Це досить близько для екзопланети. Зірка TOI-2180 b дуже яскрава і вчені можуть спостерігати, як вона проходить в її полі.

Відкриття зробили астрономи, використовуючи тільки загальнодоступні дані з супутників НАСА, таких як TESS. Вони переглядали інформацію, щоб помітити транзити планети, здійснені в рівний інтервал часу один від одного. Світло гасне і яскравість знижується в момент проходження планети перед зіркою. Щоб переконатися, що це саме транзити, потрібно зафіксувати три таких явища.

Після того, як один транзит був зафіксований, група розповіла про це астроному Полу Далба з Каліфорнійського університету в Ріверсайді. Далі команда експерта почала спостерігати за гравітаційним тяжінням планети до зірки.

Другий транзит вдалося зафіксувати під час спостереження з 14 різних телескопів на трьох різних континентах. Вийшло 20 тис. знімків, але жоден з них не дав чіткого зображення планети. Зараз вчені сподіваються, що побачити планету вдасться в лютому, коли вона знову буде проходити повз своєї зірки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button