Всесвіт

Астрономи намагаються з’ясувати справжню природу мінливої зірки

Астрономи вивчили зірку V1180 Cas. У підсумку, вони більше дізналися про природу цього джерела. Дослідження опубліковано на сайті препринтів arXiv.org.

Болгарські астрономи провели довгострокові оптичні фотометричні спостереження молодої змінної зірки, відомої як V1180 Cas.

V1180 Cas знаходиться на відстані приблизно 1950 світлових років від Землі. Це молода змінна зірка до головної послідовності (англ. pre-main sequence, PMS). Вона пов’язана з темною хмарою Lynds 1340 в області зореутворення сузір’я Кассіопеї. Попередні спостереження V1180 Cas виявили змінність з амплітудою близько 6 величин. Це дозволяє припустити, об’єкт – еруптивний молодий зоряний об’єкт. Однак подальше дослідження V1180 Cas показало, що її змінність відрізняється від змінності еруптивних PMS-зірок типу FU Ori (FUor) і EX Lupi (EXor).

V1180 Cas та інші зірки. Кредит: Мутафов та ін., 2022.

Тому, щоб з’ясувати справжню природу цієї зірки, група астрономів з Інституту астрономії Національної астрономічної обсерваторії в Софії, Болгарія, уважно вивчила змінність об’єкта. Для цього вони використовували три телескопи Роженської національної астрономічної обсерваторії в Болгарії та один телескоп Скінакаської обсерваторії в Греції. Дані збирали з вересня 2011 року по лютий 2022 року.

Спостереження показали, що V1180 Cas відрізняється дуже сильною фотометричною мінливістю з великими варіаціями амплітуди — до 5 зоряних величин. В цілому, блиск зірки в I-діапазоні більшу частину спостережуваного часу тримається в діапазоні 15-16 зіркової величини. Однак вчені помітили і деякі зміни блиску з невеликою амплітудою, що характерно для зірок типу Т Тельця.

Спостереження за змінними об’єктами та їх вивчення дає важливі уявлення про аспекти зоряної структури та їх еволюцію. Також це стане в нагоді для кращого розуміння шкали відстаней Всесвіту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments