Всесвіт

Вчені розрахували час, за який вже запущені кораблі досягнуть інших зоряних систем

Вчені розрахували час, за який вже запущені кораблі досягнуть інших зоряних систем. Про це йдеться в дослідженні вчених з Інституту астрономії Макса Планка і Лабораторії реактивного руху, яке наводить Phys.org.

У дослідженні учених мова йде про розрахунок часу досягнення інших зоряних систем апаратами Pioneer 10 і 11 і Voyager 1 і 2, запущених НАСА з початку 1970-х років.

Після завершення своїх основних місій всі чотири апарати продовжили політ і або вже вилетіли за межі Сонячної системи, або зроблять це найближчим часом.

Для розрахунків дослідники використовували дані космічного телескопа Gaia, який збирав дані про тисячі зірок і орбіти їх руху. Вчені розрахували траєкторію польоту чотирьох кораблів і порівняли їх з траєкторіями руху зірок — ці знання дозволили розрахувати приблизний час, за який апаратам вдасться дістатися до інших зоряних систем.

Моделювання показало, що впродовж наступного мільйона років чотири космічних кораблі наблизяться приблизно до 60 зіркам і будуть в межах двох парсеків приблизно від 10 з них.

Вчені також виявили, що Pioneer 10, ймовірно, буде першим, хто пройде повз зоряну систему, яка називається HIP 117795 і розташована в сузір’ї Кассіопея. Розрахунки показують, що космічний корабель пройде приблизно в 0,231 парсека від зірки приблизно за 90 тис. років. Всі чотири космічних кораблі будуть подорожувати протягом дуже довгого часу, перш ніж вони зіткнуться або будуть захоплені зоряною системою — цей політ займе щонайменше 10 до 20 ступеня років.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button