Екологія

Росія викрала 410 млн кубічних метрів води для своїх потреб у Криму

Такими діями росія завдає колосальної шкоди навколишньому природному середовищу

Внаслідок дій російських загарбників до тимчасово окупованого Криму через Північно-Кримський канал витекло 410 млн м3 води — на суму майже 15,5 млрд гривень.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція України. Витік води відбувся внаслідок руйнування окупантами дамби Каховського водосховища.

“У перший день повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року, російські війська захопили всі гідротехнічні споруди Північно-Кримського каналу, розташовані на Херсонщині. Окупанти отримали контроль над цими об’єктами, щоб здійснювати водопостачання до Криму, а якщо простими словами — окупанти почали красти нашу воду для своїх потреб!” — сказано у повідомленні.

У ДЕІ нагадали, що ворог 27 лютого зруйнував дамбу, автомобільний міст та головну перегороджувальну споруду каналу, чим спричинив неконтрольований витік води з Каховського водосховища через Північно-Кримський канал.

Зазначається, що з метою притягнення держави-агресора до відповідальності та подальших репарацій, фахівці Держекоінспекції розробили Методику визначення збитків, заподіяних внаслідок забруднення та/або засмічення вод, самовільного користування водними ресурсами, яка 2 вересня 2022 року набула чинності.

“Наголошуємо, що такими діями росія завдає колосальної шкоди навколишньому природному середовищу та природним ресурсам нашої держави!” — додали у відомстві.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments