Всесвіт

Телескоп “Джеймс Вебб” підтвердив існування трьох найбільш віддалених від нас галактик (фото)

Спектроскопічні спостереження, проведені за допомогою космічного телескопа “Джеймс Вебб”, підтвердили існування чотирьох стародавніх галактик, що утворилися менш ніж через 400 мільйонів років після Великого вибуху. Три з них стали найвіддаленішими від Землі галактиками, відомими на сьогодні.

Надглибоке поле Хаббла / © Wikimedia Commons

Використовуючи дані, отримані космічним телескопом Джеймса Вебба (JWST), міжнародна команда астрономів виявила найдавніші та найвіддаленіші відомі сьогодні галактики. Телескоп зафіксував світло, яке ці галактики випромінювали понад 13,4 мільярда років тому. Це означає, що вони утворилися менш ніж через 400 мільйонів років після Великого вибуху, коли вік Всесвіту становив лише 2% від його нинішнього віку. Результати дослідження представили на конференції наукового інституту космічного телескопа (США).

Початкові спостереження JWST та космічного телескопа «Хаббл» дали вченим дані про кілька галактик-кандидатів, розташованих на екстремальних відстанях. Вчені можуть визначити відстань до галактики, вимірявши її “червоне зміщення”. Через постійне розширення Всесвіту віддалені космічні об’єкти віддаляються від нас, чому випускається ними світло розтягується до більш довгих червоних хвиль.

Тепер тривалі спектроскопічні вимірювання дозволили підтвердити існування чотирьох з них. При цьому три виявилися найбільш віддаленими від Землі галактиками.

Це дослідження стало результатом співпраці вчених, які розробляли два інструменти на борту JWST: камеру ближнього інфрачервоного діапазону (NIRCam) і спектрограф ближнього інфрачервоного діапазону (NIRSpec). Спочатку астрономи використовували NIRCam для 10-денного спостереження за так званим надглибоким полем Хаббла – ділянкою неба, в якій зосереджені найвіддаленіші з відомих об’єктів у Всесвіті. Команда спостерігала за полем у дев’яти різних діапазонах інфрачервоних довжин хвиль, роблячи зображення, на яких було видно майже 100 тисяч галактик, кожна з яких знаходиться на відстані мільярдів світлових років.

Потім вчені задіяли NIRSpec, щоб зафіксувати випромінювання 250 тьмяних галактик. Це дозволило точно виміряти червоне зміщення та визначити деякі властивості газу та зірок у цих галактиках. На думку авторів роботи, зореутворення в цих ранніх галактиках повинно було початися приблизно на 100 мільйонів років раніше, ніж вік, в якому вони спостерігаються зараз. Цей факт зміщує передбачуваний час формування найдавніших зірок приблизно на 225 мільйонів років після Великого вибуху.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button