Всесвіт

Астрономи сфотографували чорну діру в центрі спіральної галактики (фото)

Співробітники Європейської південної обсерваторії заявили, що отримали зображення спіральної галактики NGC 7582, в центрі якої знаходиться надмасивна чорна діра.

скрін відео youtube.com

Галактика NGC 7582 знаходиться в 70 млн світлових років від Землі в сузір’ї Журавля. В її ядрі розташована надмасивна чорна діра.

Галактичному ядру NGC 7582 постачає енергію чорна діра. В процесі цієї взаємодії речовина нагрівається і випускає величезну кількість енергії і потужні потоки частинок в навколишній простір.

Автори вирішили з’ясувати, який вплив цей процес надає на всю галактику. Вони розглянули, як розподіляються різні іонізовані елементи в ній.

На зображенні праворуч кисень, азот і водень показані синім, зеленим і червоним відповідно. Червоний – це області високої активності зореутворення, домінуючі сині області показують конусоподібний матеріал, який походить від активного галактичного ядра.

На зображенні зліва та ж область. Але це більш класичне сприйняття галактики – на фото є смуги пилу, які затінюють синій і помаранчевий світло від зірок.

Приймач MUSE дозволив сформувати карту рухів зірок і газу. Виявилося, що центральна надмасивна чорна діра в NGC 7582, можливо, оточена деякою структурою, що екранує решту галактики від потужного потоку енергії, який витікає з галактичного ядра. Цей потік розгортається у зворотний бік і формує інтенсивний зоряний вітер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button