Екологія

Вчені склали карту витоків метану з нафтогазової інфраструктури

Відкрита інформація допоможе скоротити небажане забруднення вуглеводнями, повідомляє ecosphere.press.

Вчені з Франції й США проаналізували та нанесли на карту дані про витоки метану по всьому світу на нафтогазових родовищах і хімічних виробництвах. Вони виявили близько 1,2 тис.таких джерел і оцінили їх сумарні викиди в 9 млн тонн на рік. На думку вчених, усунення витоків допоможе значно скоротити глобальну емісію вуглекислого газу.

Згідно з дослідженням, вихід метану в основному є ненавмисним і відбувається при ремонтних роботах на об’єктах нафтогазової галузі: трубопроводах, арматурних вузлах і компресорних станціях. Метан сильніше ніж вуглекислий газ прискорює глобальне потепління, при цьому його джерела викидів порівняно легко усуваються.

Інформація збиралася у 2019-20 роках з датчиків TROPOMI, розміщених на супутниках ЄС Sentinel. Вчені відзначають, що збір даних за допомогою супутників є найбільш незалежним і прозорим аналізом, ніж наданий у звітах країн і компаній. Згідно з висновками вчених, країнами з найбільшими метановими шлейфами є Туркменістан, Росія і США.

Усунення витоків допоможе не тільки в боротьбі з глобальним потеплінням, але також дозволить країнам і компаніям забезпечити грандіозну економію коштів як при виробництві і транспортуванні вуглеводнів, так і при компенсації емісії парникових газів. Туркменістан, якщо позбутися витоків, збереже $6 млрд, Росія — $4 млрд і США — $1,6 млрд.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button