Всесвіт

Астрономи сфотографували одну з наймолодших планет

Вчені отримали знімок планети 2m0437b, яка сформувалася не більше п’яти мільйонів років тому і досі залишається надзвичайно гарячою.

Колектив вчених, очолюваний гавайським університетом в Маноа (США), повідомив про відкриття однієї з наймолодших планет за історію спостережень. Небесне тіло назвали 2M0437b, воно в три-п’ять разів масивніше найбільшої планети Сонячної системи-Юпітера. Звіт про це опублікований в Monthly Notices Королівського астрономічного товариства.

Планету, що обертається навколо молодої батьківської зірки 2M0437, ще три роки тому помітили в хмарі Тельця — відомому «зоряному розпліднику», де розташовані сотні новостворених зірок — завдяки телескопу «Субару» японської національної астрономічної обсерваторії. З того часу її продовжували детально вивчати за допомогою інших апаратів в обсерваторії Мауна-Кеа, що знаходиться на однойменному вулкані на Гаваях.

За словами вчених, 2m0437b сформувалася приблизно два-п’ять мільйонів років тому (нагадаємо, вік нашої Землі — близько 4,5 мільярда років) і все ще залишається надзвичайно гарячою, близько 1400-1500 кельвінів — немов «лава, що вивергається з вулкана Кілауеа». Планета має дуже витягнуту орбіту і розташовується в 100 разів далі від своєї зірки, ніж Земля від сонця.

Відкриття 2m0437b особливо важливо, оскільки через вік вона надає астрономам можливість спостерігати за нею протягом багатьох років і дізнатися більше про те, як планети старіють. “Випадкове відкриття поповнило елітний список планет, за якими ми можемо спостерігати безпосередньо за допомогою наших телескопів”, – додав Ерік Гайдос, професор кафедри наук про Землю Гавайського університету в Маноа і провідний автор дослідження.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button