Всесвіт

В атмосфері Ганімеда вперше знайшли водяну пару

Астрономи за допомогою «Хаббла» вперше виявили сліди води на найбільшому супутнику Юпітера Ганімеді.

Ганімед – один з галілеєвих супутників Юпітера, сьомий за відстанню від нього серед усіх його супутників і найбільший супутник в Сонячній системі. При цьому маса Ганімеда складає всього 45% маси Меркурія, але серед супутників планет вона рекордно велика.

Ганімед складається з приблизно рівної кількості силікатних порід і водяного льоду. Це повністю диференційоване тіло з рідким ядром, багатим залізом. Імовірно, в його надрах на глибині близько 200 км між шарами льоду є океан рідкої води.

Раніше близько Ганімеда виявили велику кількість іонів кисню. Вчені припускали, що його джерелом були молекули води, які частинки високих енергій або сонячні промені вибивали з льодової оболонки супутника. Надалі астрономи не знайшли жодного сліду води в атмосфері Ганімеда.

“Вважається, що розріджена атмосфера Ганімеда виникла в результаті постійного випаровування льоду на його поверхні під дією сонячних променів і заряджених частинок. Однак спостереження показували, що в його атмосфері є кисень, а води немає. Ми вперше виявили її сліди в даних «Хаббла» – текст дослідження.

Під час нового аналізу даних астрономи знайшли, крім кисню, водні лінії в спектрі супутника. Раніше їх заглушав сильніший сигнал від іонів кисню.

Також автори виявили, що концентрація парів води на світлій і темній сторонах супутника сильно відрізняється: на сонячній його було близько 30 нанограм, а на темній не було зовсім.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button