Наука

З’явився новий спосіб підвищити ефективність антибіотиків

Група австралійських вчених з Університету Монаша і Гарвардського університету зробили антибіотики більш ефективними проти супербактерій — організмів, стійких до їх впливу. Це відкриття допоможе побороти стійкість до протимікробних препаратів. Результати дослідження з’явилися в журналі Nature Communications.

Під час бактеріальної інфекції організм активовує хемоаттрактантами — молекули, які залучають нейтрофіли. Нейтрофіли — це імунні клітини, які мають вирішальне значення для імунної відповіді. Вони можуть вбити небезпечні бактерії.

Вчені використовували золотистий стафілокок, який відомий стійкістю до препаратів. Вони прикріпили хемоаттрактант до популярного антибіотика ванкоміцину. Їх взаємодія збільшила кількість імунних клітин. “Ми працювали над використанням” гібридів “антибіотика і хемоаттрактанта подвійної дії, які покращують набір нейтрофілів і збільшують шанси на бактерії”, — сказала доктор Дженніфер Пейн, провідний дослідник Інституту відкриттів біомедицини Монаша.

Вчені застосували основи мікрофлюїдики. Вони спроєктували інфекцію на чіпі, щоб відстежувати появу імунних клітин людини. Вчені в режимі реального часу спостерігали як взаємодія ванкоміцину і хемоаттрактанта усуває золотистий стафілокок.

Дослідники шукають партнерів для продовження клінічних випробувань для розробки стратегії застосування антибіотиків в умовах інтенсивної терапії для захисту найбільш вразливих хворих.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button