Всесвіт

Астрономи спостерігали одну і ту ж наднову три рази і передбачили четверту зустріч

Через гравітацію вчені спостерігали одну і ту ж наднову вже три рази. Нове дослідження показало, що наступна зустріч очікується через 16 років.

Сильна гравітація, яка виходить від скупчення галактик змушує простір викривлятися так сильно, що світло від них згинається і досягає Землі в декількох напрямках. У науці цей ефект також відомий як гравітаційне лінзування. Воно допомагає вченим вивчати екзопланети, а тепер дозволив астрономам Копенгагенського університету спостерігати одну і ту ж наднову SN-Requiem в трьох різних місцях на небі.

Надано: Пітер Лаурсен

Знімки наднової вчені отримали за допомогою телескопа “Хаббл”. SN-Requiem вибухнула близько 10 млрд років тому, задовго до того, як утворилося Сонце. “Спалах світла від цього вибуху тільки-тільки досяг нас”, – пояснює доцент Габріель Браммер, який керував дослідженням.

Надано: Пітер Лаурсен

Також данські вчені передбачили, що через 16 років — до 2037 року — в небі з’явиться четверте зображення того ж вибуху. У роботі вони вивчали, як галактики розподілені в скупченнях і як зображення різних об’єктів спотворюються викривленим простором. Це допомогло їм обчислити, наскільки світло від об’єктів “запізнюється”. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Astronomy.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button