Наука

Вчені протестували нові біоматеріали. Вони замінять людські кістки і тканину

Автори нової роботи вивчили різні типи матеріалів для того, щоб максимально ефективно робити пересадку кісткової тканини.

Травми кісток обличчя і черепа складно усунути, тому що при такому процесі загоєння повинні взаємодіяти різні типи клітин. Автори нової роботи вивчили кілька матеріалів, які використовують при операції, щоб зрозуміти, який з них працює найкраще.

Щорічно в усьому світі проводиться понад 2 млн операцій з пересадки кісткової тканини. Зазвичай в такому випадку їх часто відновлюють за допомогою регенеративних біоматеріалів.

Дослідники адаптували біоматеріал колагену і вивчили, як він впливає на процеси, важливі для регенерації кісток, наприклад, активність стовбурових клітин, активація імунних клітин і активність ендотеліальних клітин. Все це важливо для утворення нових кровоносних судин.

Дослідники відстежували зростання ендотеліальних клітин протягом 6-12 годин. В результаті середовище, яке генерувалося стовбуровими клітинами в каркасах хондроїтин-6-сульфату, швидше за все почало формувати кровоносні судини, в порівнянні з іншими.

Автори відзначають, що у своїй новій роботі вони довели, що існують відмінності в реакціях клітин в залежності від того, який матеріал використовується. Важливо зрозуміти ці взаємодії, перш ніж переходити до складніших експериментів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button