Всесвіт

Астрономи “викрили” три екзопланети: швидше за все, це крихітні зірки

Американські вчені виявили, що три екзопланети насправді виявилися зірками. Результати дослідження публікує Astronomical Journal.

Астрономи Массачусетського технологічного інституту (MIT) повідомляють, що три, а можливо, і чотири планети, які виявив космічний телескоп НАСА «Кеплер», класифікували невірно. Насправді ці об’єкти можуть бути маленькими зірками.

Вперше вчені виявили планети за межами нашої Сонячної системи майже 30 років тому. Відтоді тільки в нашій Галактиці космічні місії підтвердили існування близько 5 000 екзопланет. Також астрономи виявили ще 5 000 планет-кандидатів – об’єктів, які можуть бути планетами, але вимагають аналізу. Тепер список скоротився як мінімум на три об’єкти.

Вчені використовували оновлені дані, щоб перевірити розміри планет. Три з них виявилися просто занадто великі, щоб бути планетами. Йдеться про об’єкти Kepler-854b, Kepler-840b і Kepler-699b. Зараз їх розмір оцінюється від двох до чотирьох Юпітерів.

Четверта планета, Kepler-747b, приблизно в 1,8 раза більше Юпітера, що можна порівняти з найбільшими підтвердженими планетами. Але об’єкт знаходиться занадто далеко від своєї зірки. На великій відстані зірка не може підтримувати планету такого розміру. Дослідники дійшли висновку, що статус Kepler-747b сумнівний і потрібно більше даних.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button