Земля

Аномальне потепління зафіксовано одночасно в Арктиці та Антарктиці

Температура на полюсах Землі в п’ятницю перевищила середні показники. Вчені вважають, що аномалія не пов’язана зі зміною клімату, проте заслуговує серйозного вивчення.

Image by Arvid Olson from Pixabay

Температура на антарктичній станції Конкордія, розташованій на висоті 3234 метри над рівнем моря, 18 березня досягла -12,2°C, що на 40°C вище середньої. Це абсолютний рекорд для станції за всю історію спостережень.

Зростання температури зафіксовано також на станції Схід: -17,7°C, що майже на 15°C більше максимальної температури, яка раніше фіксувалася в березні. Інформацію про аномалію у своєму Твіттері опублікував дослідник екстремальних погодних умов Максиміліано Еррера.

Вчені Національного центру даних по снігу і льоду США відзначають, що це вкрай незвичайне явище. Одночасно з потеплінням в Антарктиді, де зараз повинна початися осінь, аномальні температури зафіксовані і в Арктиці. Температура на Північному полюсі піднімалася на 30°C вище норми.

«Це дійсно незвично”,сказав дослідник Уолт Мейер в Інтерв’ю Associated Press. – На полюсах зараз різні сезони року. Північний і Південний полюс не повинні танути одночасно”.

Вчений додав, що потепління в Антарктиді — швидше за все, випадкове погодне явище, яке не пов’язане з потеплінням клімату. Мейер вважає, що це міг бути теплий атмосферний потік, що прийшов з Тихого океану. Однак, якщо такі зміни фіксуватимуть і далі, це стане приводом для занепокоєння.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button