Всесвіт

Китайці представили найбільшу модель Всесвіту

Китайські вчені за допомогою суперкомп’ютера Sunway TaihuLight створили найбільшу модель Всесвіту, в п’ять разів, побивши попередній рекорд.


У новій симуляції міститься 10 трильйонів частинок і симульовано перші кілька мільйонів років історії нашого Всесвіту.

Подібні симуляції важливі, так як досить розкрити всі деталі ранніх етапів Всесвіту, ґрунтуючись виключно на спостереження. Подібні моделі допомагають вченим робити нові відкриття, і чим краще такі симуляції, тим краще відкриття.

Але складні симуляції — справа непроста. Чим більше в них частинок, чим більше років вони відображають, тим більше потрібно обчислювальної потужності.

Модель від TaihuLight вже в п’ять разів більше від будь-якої існуючої моделі Всесвіту, причому вона ще не до кінця створена. «Ми тільки розігріваємося, — говорить один з авторів дослідження Ван Сяо. — У нас попереду ще довгий шлях до мети, яку ми дійсно прагнемо».

Проблема в тому, що хоч в симуляції і дуже багато частинок, вона функціонувала лише декілька мільйонів років, ну або годину в реальному часі, тобто не добралася навіть до формування перших галактик.

Дослідники, природно, планують запустити більш тривалі симуляції, а Китай збирається побудувати комп’ютер ще більше, який буде виконувати в десять разів більше обчислень, ніж TaihuLight. Коли цей новий комп’ютер буде закінчений, хто знає, які таємниці Всесвіту він відкриє.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button