Всесвіт

Астрономи запримітили потужні радіоспалахи недалеко від Землі

Нове відкриття може просунути розуміння вчених про поведінку спалахів М-карликів. Результати дослідження опубліковані на сервері препринтів arXiv.org.

За допомогою радіотелескопа MeerKAT міжнародна група астрономів виявила радіоспалахи на найближчому карлику М-класу. Ця зірка відома як SCR 1746-3214 і знаходиться на відстані всього в 39 світлових роках від Землі.

На сьогодні астрономи спостерігали безліч великих спалахів, які походять від холодних карликів. Це пов’язано з тим, що зірки М-типу і ультрахолодні зірки можуть проявляти високий рівень магнітної активності. В цілому, вивчення спалахів може дати важливі відомості про властивості магнітних динамо і надр зірок; таким чином, дослідники зацікавлені у виявленні нової факельної активності.

Недавнє дослідження астрономів під керівництвом Алекса Андерссона з Оксфордського університету у Великобританії показує, що така активність є у карликової зірки класу M SCR 1746-3214. Аналізуючи радіозображення радіотелескопа MeerKAT, зосереджені на подвійній рентгенівській чорній дірі H1743-322, команда Андерссона випадково виявила нову радіоперехідну подію, яка отримала позначення MKT J174641.0-321404. Виявилося, що перехідний процес пов’язаний З SCR 1746-3214, і подальше багатохвильове дослідження цього М-карлика виявило подальшу радіоспалахову активність.

Червоний карлик – маленька і відносно холодна зірка головної послідовності, що має спектральний клас М. Вони досить сильно відрізняються від інших зірок. Діаметр і маса червоних карликів не перевищує третини сонячної (нижня межа маси — 0,0767 сонячної, за цим йдуть коричневі карлики).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button