Всесвіт

Астрономи виявили супутник астероїда

Команда непрофесійних астрономів виявила супутник астероїда, озброївшись лише 3-дюймовими телескопами.


Як виявилося при тривалому і пильному спостереженні, астероїд головного астероїдного поясу, який відомий під назвою 113 Амальтея (Amalthea), має свій власний маленький супутник.

Безпосередньо сам астероїд Амальтея має досить великі габарити. Його діаметр перевищує 46 кілометрів. Це дуже світлий астероїд, який складається з мантійних порід, схожих з породами нещодавно вивченого великого астероїда Веста. Це подібність наводить на думку астрономів про те, що раніше Амальтея могла бути частиною Вести, але внаслідок якихось факторів відкололася від неї і зажила своїм життям. Причому, Амальтея не сумувала в гордій самоті, оскільки, як з’ясувалося, у неї є компаньйон.

Амальтея була виявлена 12 березня 1871 року німецьким астрономом з Дюссельдорфа, Робертом Лютером, однак у той час астроном не міг і припустити, що відкритий ним об’єкт міг мати компаньйона.

Варто відзначити, що на даному етапі компаньйон Амальтеї ще офіційно не підтверджено, оскільки він був відкритий непрямими методами, однак команда вчених, яка спостерігала за астероїдом впевнена, що це тільки питання часу.

Кнопка «Наверх»