Всесвіт

Астрономи знайшли 57 нових пульсарів досліджуючи затемнено-подвійні зірки

Дослідники з Юньнаньської обсерваторії Китайської академії наук виявили 57 нових пульсуючих зірок на основі даних супутника Tess Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS).

Використовуючи дані 1 626 затемнених подвійних систем типу Алголя, що спостерігаються TESS, дослідники виявили 57 нових пульсуючих зірок і підтвердили їх параметри. Наприклад, період пульсації і їх амплітуду.

Якщо близькі подвійні зірки, обертаючись навколо загального центру мас, закривають від нас одна іншу, то вони називаються затемненно-змінними. Є кілька типів затемнених подвійних зірок: Алголя, Бета Ліри і W Великої Ведмедиці.

Затемнено-подвійні системи є найбільш надійним об’єктом для отримання абсолютних параметрів зірок за фотометричними і спектроскопічними даними. А пульсуючі зірки важливі для виявлення внутрішньої структури і вимірювання відстані. Тому дослідження пульсарів в подвійних системах допоможе зрозуміти структуру зірок і їх еволюцію.

У квітні 2018 року НАСА запустила TESS як місію з дослідження екзопланет. Основна місія супутника – пошук екзопланет. Однак його високоточні фотометричні дані допомагають у вивченні подвійних і змінних зірок.

Попередні результати показали, що 43 цілі були компонентами щита в класичних напіврозділених затемненно-подвійних системах типу Алголя, а решта 14 цілей були іншими типами змінних зірок в затемненно-подвійних системах.

З новим відкриттям китайським вчених кількість пульсуючих зірок в затемнено-подвійних системах зросла на 25%. Вивчення цих об’єктів допоможе вченим в подальшому вивченні перенесення маси і приливних сил в подвійних системах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button