Всесвіт

Вчені вперше відстежили загадкові космічні сигнали до конкретних галактик

Астрономи стали ще на крок ближче до розгадки однієї з найбільш інтригуючих космічних загадок останнього часу – швидких радіоспалахів (FRB). Команда вчених відстежила п’ять сигналів до їх точок походження в спіральних рукавах галактик, звузивши список підозрюваних, які можуть бути їх джерелом.

Вчені дуже прямолінійні, і назва «швидкі радіоспалахи» не залишає місця для тлумачень: це дійсно сплески дивних радіосигналів, які тривають всього мілісекунди. Іноді вони повторюються по регулярному або нерегулярному графіку, а часом і зовсім являють собою разові явища. З моменту першого виявлення в 2007 році, астрономи зафіксували вже сотні таких сигналів з глибин космосу.

Але що саме викликає їх, залишається загадкою. Гіпотези варіюються від звичайних, таких як наднові і зіткнення масивних об’єктів, до дивовижних історій, таких як розпад темної матерії або інопланетні технології. Чим більше ми дізнаємося, тим ближче підходимо до відповіді, і недавно астрономи зробили кілька додаткових кроків до цієї мети.

Команда дослідників більш докладно вивчила групу FRB, використовуючи зображення у видимому світловому спектрі, отримані за допомогою ширококутної камери №3 телескопа «Хаббл», і скомбінувала їх із зображеннями в ультрафіолетовому і ближньому інфрачервоному діапазоні. При цьому вчені змогли простежити п’ятьох з них не тільки до їх рідних галактик, але і до певних місць всередині цих галактик – спіральних рукавів.

Ці області пов’язані зі зореутворенням, але, що цікаво, FRB не виходить з найяскравіших і активних частин рукавів. Це допомагає ще більше обмежити їх походження.

«Наше відкриття ставить FRB в положення” Золотоволоски “, – пояснює Вень-фай Фонг, співавтор дослідження. “Ми виразно знаємо, що FRB пов’язані з активним зореутворенням, а тому вважали, що їх джерелами можуть бути молоді зірки. Але тепер ми знаємо, що вони виходять не від наймолодших і масивних зірок. Так що зірки, що цікавлять нас, не можуть бути занадто молодими або надто древніми ».

Нова інформація, здається, надає вагу поточній провідній гіпотезі про те, що FRB пов’язані з магнітарами – щільними нейтронними зірками з надзвичайно сильними магнітними полями. Фактично, торік сигнал, підозріло схожий на FRB, був отриманий від магнетара в нашій галактиці. А всього кілька тижнів тому інше дослідження показало, що характер поляризації в сигналі передбачає спотворення потужною магнітосферою.

«Масивні зірки в ході свого життєвого циклу часом стають нейтронними зірками, деякі з яких можуть бути сильно намагнічені, що призводить до спалахів і активним магнітним процесам на їх поверхні – вони-то і стають джерелами випромінювання».

Однак справа ще не закрита, і подальші дослідження продовжать проливати нове світло на ці дивні події.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button