Всесвіт

Астрономи виявили альтернативну Сонячну систему

Астрономи повідомили про наявність у зірки Kepler-223 чотирьох екзопланет, які знаходяться в орбітальному резонансі одна з одною (тобто періоди їх обертання навколо світила співвідносяться як натуральні числа). Дослідження опубліковане в онлайн-виданні наукового журналу Nature.

972a6011c9bd648414c6ff8ec83e0554

Вчені вважають, що екзопланетна система навколо Kepler-223 схожа на ранню Сонячну систему. Зокрема, приблизно так само раніше могли б рухатися газові гіганти Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун. На відміну від Сонячної системи навколо Kepler-223 немає планет земної групи, а суперземлі (екзопланети, які до десяти разів більше від Землі) розташовуються близько до свого світила.

Система навколо Kepler-223 набагато старше Сонячної, проте в ній, на думку вчених, зберігся древній характер руху екзопланет. Чотири небесних тіла мають тверде ядро і газову оболонку. Екзопланети обертаються навколо Kepler-223 з періодами від 7 до 19 діб.

Перші дві внутрішні екзопланети знаходяться в орбітальному резонансі 4: 3, друга і третя – 3: 2, дві зовнішніх – 4: 3. Раніше астрономи спостерігали системи з двома або трьома екзопланетами, що знаходяться в резонансі, але вперше вони повідомили про відкриття орбітального резонансу у чотирьох екзопланет.

На думку вчених, механізм формування системи навколо Kepler-223 не схожий на той, який відбувався в Сонячній системі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button