Всесвіт

Астрономи знайшли найхолодніше місце в Сонячній системі

Вчені з НАСА представили дослідження, де припустили, що найхолодніше місце в Сонячній системі знаходиться на Місяці. Це глибокі кратери на супутнику, які ніколи не освітлюються Сонцем.

Дослідники заявили, що деякі з кратерів Місяця містять “подвійні тіні”. Це означає, що промені Сонця ніколи не доходять туди, тому це може бути найхолодніше місце в Сонячній системі.

Причому невеликий нахил Місяця, всього 1,5 градуса, означає, що на ньому є сотні кратерів, куди ніколи не потрапляє пряме сонячне світло. Усередині цих кратерів, розташованих поблизу полюсів Місяця, температура може опускатися нижче -170°C, що робить їх ідеальним місцем для скупчення водяного льоду.

Дослідники додали, що може здатися дивним, що найхолодніше місце знаходиться на Місяці, який знаходиться близько до Сонця. Однак, на їхню думку, справа не в відстані від зірки, а в тому, що на полюсах Місяця є регіони, які ніколи не нагріваються.

“Тепло вони отримують тільки від підстилаючих порід, але це означає лише внутрішнє тепло, що залишилося після їх утворення або внутрішнього радіоактивного розпаду. Але місцеві породи залишаються холодними, тому що вони теж вільно випромінюють в простір до -263°C, не отримуючи ніякого тепла», — наголошується в заяві.

Наднизькі температури в цих кратерах протилежні температурам на місячному екваторі, які вище температури кипіння води опівдні. При цьому температура місячної поверхні буде змінюватися в залежності від пори року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button