Всесвіт

Позаземне життя виявлять через 10-15 років

Такий прогноз дав професор астрономії з Арізонського університету Кріс Імпей. Починати пошуки треба в Сонячній системі, проте варто приготуватися до того, що інопланетна життя може не відповідати нашим очікуванням.


В інтерв’ю Futurism астроном Кріс Імпей припустив, що вчені виявлять перші ознаки позаземного життя через 10-15 років. Однак зіткнення з вищим розумом чекати не слід. Імпей впевнений, що в космосі вдасться знайти лише сліди мікробного життя.

Найбільш вірогідними вогнищами інопланетного життя Імпей вважає об’єкти в Сонячній системі — саме з них слід починати пошуки. В першу чергу, вченим варто звернути увагу на Європу — покритий льодом супутник Юпітера.

На Марсі, на думку вченого, знайти життя буде вкрай складно, так як воно, найімовірніше, ховається під поверхнею. Більш того, життя на Червоній планеті могло існувати колись в минулому, а зараз можна знайти лише сліди його перебування. Нещодавно група вчених вивчила зразки гірських порід, зібраних марсоходом Curiosity в марсіанському кратері Ґейл, який колись був заповнений теплою водою. Дослідники припустили, що придатні для життя умови тривали на Марсі близько 700 мільйонів років і завершилися 3,1 мільярда років тому.

За межами Сонячної системи астрономи і фізики досліджують екзопланети земного типу. Імпей вважає, що головним об’єктом досліджень повинна стати атмосфера цих планет, а не їх поверхня. З часом технології дозволять виявляти наявність таких біомаркерів, як кисень і метан, які вказують на можливість мікробного життя.

На думку астронома, у людства ніколи раніше не було таких інструментів для дослідження космосу, як зараз. «Будь-який сьогоднішній експеримент проекту SETI перевершує всі інші аналогічні експерименти разом узяті», — упевнений Кріс Імпей.

Багато експертів намагаються знайти пояснення парадоксу Фермі і пов’язаними з ним багаторічних безуспішних пошуків інопланетних цивілізацій. Астроном проекту SETI Сет Шостак вважає, що інопланетяни можуть виявитися не мікробами і не людиноподібними істотами, а роботами. З цієї причини вченим слід шукати в космосі не сліди неземного життя, а сліди позаземних технологій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button