Всесвіт

Астрономи знайшли новий об’єкт Сонячної системи за орбітою Нептуна

Італійські астрономи, які виявили об’єкт, назвали його 2021 XD7. Він обертається за межами орбіти Нептуна, в 30 разів далі від Сонця, ніж Земля. Це відкриття допоможе вченим у пошуку дев’ятої планети Сонячної системи.

Image by WikiImages from Pixabay

За розміром 2021 XD7 менше, ніж Плутон, який вважають карликовою планетою. Орбіта 2021 XD7 має значний нахил, більше ніж всі відомі планети. Об’єкт потребує 286 років, щоб завершити один оберт навколо Сонця.

Астроном з Ватикану Річард Бойле відкрив 2021 XD7 за допомогою телескопа Advanced Technology Telescope (VATT) і об’єктива VATT4K, спеціально розробленого для фотометричних спостережень і пошуку малих об’єктів.

Вчені вважають, що вивчення нового транснептунового об’єкта (ТНО) допоможе їм точно визначити місце розташування дев’ятої планети Сонячної системи. Вважається, що причина аномальних орбіт Нептуна і Урану — в планеті, яку досі не вдається виявити. Вперше гіпотезу про дев’яту планету представили в 2015 році астрономи Каліфорнійського технологічного інституту Майк Браун і Костянтин Батигін.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button