Земля

Кліщі почали розносити смертельний неврологічний вірус в США

Кліщ Ixodes scapularis, також відомий як чорноногий кліщ, небезпечний для людей. Він може заразити людей варіантом смертельно небезпечного вірусу.

Image @sciencephotolibrary from Canva

У штаті Пенсільванія, США, нещодавно зареєстрували найвищу концентрацію кліщів, які несуть варіант потенційно смертельного вірусу Повассан — вірус оленячого кліща (DVT, deer virus tick). Рідкісний патоген викликає неврологічні порушення і може привести до смерті. Влада штату побоюється, що в майбутньому вірус Повассан, його варіант і інші небезпечні захворювання, що переносяться кліщами, стануть більш поширеними.

Вірус Повассан передається людям при укусах інфікованих самок чорноногих кліщів (Ixodes scapularis). У період з 2008 по 2017 рік більшість випадків захворювання було діагностовано в районі Великих озер і навколо нього.

Департамент охорони навколишнього середовища Пенсільванії вже випустив попередження про небезпечну ситуацію в штаті. Під час стандартного моніторингу кліщів в регіоні експерти виявили зразки дорослих кліщів в парку відпочинку Лоуренс Тауншип в Клірфілді. В окрузі був “незвично високий рівень” зараження вірусом.

DTV був вперше виявлений в Сполучених Штатах наприкінці 1990-х років. Це близький родич вірусу Повассан, обидва належать до одного виду. За центрів з контролю і профілактики захворювань (CDC), серед первинних симптомів — головний біль, лихоманка і блювота, найбільш важкі випадки пов’язані з неврологічними ускладненнями, такими як енцефаліт (запалення головного мозку) і менінгіт. Приблизно 1 з 10 нейроінвазивних випадків зараження вірусом Повассан призводить до летального результату, і близько половини тих, що вижили в цих випадках відчувають довгострокові неврологічні наслідки для здоров’я.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button