Земля

Льодовик в Антарктиці змінювався під впливом вуглекислого газу

Дослідження, проведене Массачусетським університетом Амхерста, підтверджує той факт, що антарктичний льодовиковий щит сприйнятливий до невеликих змін рівня CO2. Робота, опублікована в журналі Geology, також остаточно усунула давню розбіжність в геологічних звітах, що викликало суперечки серед вчених.

Antarctica фото Від Wandering-Cloud

Дослідники довгий час вели дебати про невідповідність інформації, що надходить з моря Росса, даним, зібраним в Сухих долинах Мак-Мердо — вільному від льоду гірському прибережному регіоні Антарктики, прилеглому до моря Росса.

З одного боку, спостереження за водним простором показували, що крижаний щит неодноразово зменшувався в розмірах, тому море Росса періодично перетворювалося у відкритий океан. Передбачається, що Антарктичний крижаний покрив чутливий до відносно невеликих коливань температури і CO2, тому він і відступав в минулі теплі періоди. З іншого боку, наземні дослідження древніх форм рельєфу в Сухих долинах Мак-Мердо, говорили про те, що умови холодної пустелі на суші зберігалися протягом десяти мільйонів років. Деякі дослідники дійшли наступного висновку: стабільний антарктичний крижаний покрив може бути менш сприйнятливий до потепління клімату, ніж показують морські дані.

Використовуючи серію моделей клімату та крижаного покриву з високою роздільною здатністю, Анна Рут Хальберштадт, яка завершила це дослідження в рамках своєї докторської дисертації з геонауків в UMass Amherst, і її колеги змогли довести, що в сухих долинах Мак-Мердо цілком можливе існування температур нижче нуля, навіть коли сусіднє море Росса повністю вільне від льоду.

“Тепер ми розуміємо, чому ці два набори даних виявилися несумісними — , – говорить Халберштадт, провідний автор статті. – Ця робота, нарешті, приводить всі геологічні показники у відповідність один з одним”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button