Всесвіт

Вчені: Створення життя на планеті можливе за допомогою астероїдів

Минулі удари астероїдів завдавали значної шкоди організмам на Землі, але нове дослідження припускає протилежний ефект для інших планет. Вплив космічних каменів може бути важливим компонентом у створенні життя на небесних тілах.

Дослідження, проведене британським Кембридзьким університетом, вказує на те, що коли космічний об’єкт начебто астероїда або комети вдаряється в планету, відбуваються дві події: матеріал з об’єкта додається до маси екзопланети, а частина атмосфери з навколишнього середовища йде в космос. При достатньому “бомбардуванню” планети зможуть збагатитися хімічними компонентами, необхідними для формування життя.

Провідний автор дослідження Марк Уайетт розповів, що сильні впливи можуть нашкодити загальному результату, тому варто знайти “золоту середину”. Падіння маленьких астероїдів може допомогти у створенні необхідних умов, додаючи так звані “летючі речовини” (зразок води і діоксиду вуглецю) в атмосферу.

Вчені повідомляють, що ідеальний розмір для астероїда варіюється між 18 метрами і 1 км в діаметрі. Що-небудь більше забере з собою необхідні гази і тверді матеріали з поверхні. Подібні процеси проявлялися на Землі. Зелена планета спочатку мала більш щільну, багату азотом атмосферу, але втратила більшу частину її в результаті ударів. Зрештою, це сприяло появі й еволюції людей. У разі розробки необхідних технологій для управління астероїдами, людство в майбутньому зможе заселити колись пустельні світи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button