Відео

Атака білого ведмедя на контейнер з людиною всередині

Фотограф з Шотландії Гордон Б’юкенен (Gordon Buchanan) разом з колегами з телеканалу BBC Earth готував відеосюжет про білих ведмедів в їх природному середовищі існування і був атакований одним із хижаків. Врятуватися йому вдалося тільки завдяки укриттю в контейнері, де ведмедиця не могла його дістати.

В якості міри безпеки в цьому регіоні було встановлено кілька міцних прозорих контейнерів, які можуть стати надійним укриттям при атаці тварин. Один з таких контейнерів і врятував життя Б’юкенену – вчасно помітивши наближення білого ведмедя, оператор встиг сховатися в своєму житлі. Однак голодна тварина, відчуваючи запах здобичі, почала штурмувати контейнер.

На відеоролику видно, що укриття не герметичне: в один момент ведмідь знаходить маленький шов і встромляє в нього по черзі пащу і пазуристі лапи, всього в декількох сантиметрах від оператора. На щастя, шов був занадто малий, щоб тварина могла заподіяти людині якої-небудь шкоди. Ведмедиця безуспішно штурмував контейнер протягом 45 хвилин, то намагаючись зламати двері, то стрясаючи контейнер, то навалюючись на неї всім своїм тілом, проте, так і не отримавши омріяну здобич, пішла.

Відеоролик широко розійшовся мережею, і не всі виявилися задоволені діями знімальної групи. Так, віце-губернатор Шпіцбергена відправив керівництву телеканалу лист, в якому висунув звинувачення за порушення місцевих екологічних законів і призначив штраф за вторгнення в дику природу у розмірі 6 тисяч британських фунтів. На думку чиновника, таке зближення з тваринами змушує хижаків нервувати. Крім того, у випадку, якщо б ведмедиці вдалося пошкодити контейнер і дістатися до оператора, колегам Б’юкенена довелося б стріляти в тварину.

«Заманивши білого ведмедя до клітки, тим самим, було порушено його спокій. Якщо ведмедю вдалося б потрапити всередину контейнера, створивши загрозу для життя людини, він би був застрелений колективом телеканалу, щоб запобігти травми телеведучого», – йдеться в листі.

Однак знімальна група не погодилася зі звинуваченнями: за словами співпродюсера Джейсона Робертса (Jason Roberts), за 22 роки зйомок ведмедів йому ніколи не доводилося стріляти у тварин або використовувати обладнання з метою налякати хижака.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button