Земля

У Теуакані виявили храм бога, в честь якого з людей здирали шкіру

Археологи виявили в Мексиці перший храм доіспанське божество Шипе-Тотека – бога родючості і війни, якому поклонялися шляхом здирання шкіри з бранців і принесення їх у жертву.

Згідно із заявою Національного інституту антропології та історії Мексики, дані вказують на те, що священики здійснювали ритуальні жертвопринесення на одному з двох круглих вівтарів у храмі, здирали шкіру на іншому, а потім одягали на себе їх шкіру.

Історики вже давно знають, що Шипе-Тотеку поклонялося багато народів з земель, відомих сьогодні, як центральна і західна Мексика і узбережжя Мексиканської затоки. Однак тільки зараз учені змогли виявити храм, присвячений цьому богу.

Серед знайдених на місці розкопок у місті Теуакан артефакти присутні три кам’яні скульптури Шипе-Тотека: дві голови і торс, на спині якого викарбувані жертовні шкіри, які носило божество.

«Говорячи мовою скульптури – це прекрасний зразок. Розмір статуї становить близько 80 сантиметрів у висоту, а в животі є отвір, у який, згідно з історичними джерелами, вставлявся зелений камінь для «пожвавлення» церемоній», – пояснює провідний археолог Ноеми Кастільо Техеро.

Черепа мають висоту близько 70 сантиметрів і важать по 200 кілограмів.

Храм використовувався починаючи приблизно між 1000 і 1260 роками нашої ери. Іспанське завоювання Мексики почалося в 1519 році з прибуттям конкістадора Фернандо Кортеса.

В інституті заявили, що Шипе-Тотека був одним з найбільш важливих богів у доіспанській Мексиці, якому поклонялися у церемонії Тлакашипеуалістлі, що на місцевій мові науатль означає «носити здерту шкіру».

Ритуальних жертв вбивали або в процесі гладіаторських поєдинків, або стрілами, а потім здирали з них шкіру на славу Шипе-Тотека. Потім їх шкіри спалено у підніжжя вівтарів. Згідно зі заявою інституту, перед вівтарями у Теуакане було знайдено два отвори, заповнених землею.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button