Авто

Audi буде переробляти старий пластик в мастило і робити з нього пластик

Нова технологія створена німецьким автовиробником Audi і Технологічним інститутом Карлсруе (KIT).

Audi

Audi зробила новий крок в перероблюванню пластику – компанія, схоже, навчилася перетворювати різні за своїм складом і структурі пластмасові елементи в нову сировину.

Концерн Audi прагне стати вуглецево-нейтральним автовиробником і для досягнення поставленої мети компанія не просто активно використовує відновлювані джерела енергії, а й впроваджує нові технології з перероблення сировини та застосування перероблених матеріалів в нових автомобілях.

Новим кроком стало створення на базі Технологічного інституту Карлсруе (KIT) керівництвом землі Баден-Вюртемберг центру «Стратегії промислових ресурсів», одним з учасників якого стала Audi. Автоконцерн спільно з німецькими вченими розробив нову технологію перероблення пластмасових деталей і їх використання повторно.

Тепер пластикові елементи можна пустити у виробництво нових компонентів тільки за умови, що початкова сировина являє собою однорідні за своєю структурою деталі. В Audi і KIT знайшли спосіб перетворити різнорідний пластик – наприклад, пластикові паливні баки, пластикові решітки радіатора і пластикові елементи оздоблення інтер’єру – в піролізне мастило.

Отримане хімічним способом із пластику мастило по своїй чистоті і якості повністю відповідає такому ж мастилу, зробленому з нафти, що дозволяє повторно використовувати його для виробництва нових пластикових деталей. Це одночасно дає можливість знизити потребу в нафтопродуктах і збільшити частку як перероблюваних компонентів в спрямованих на утилізацію автомобілях, так і частку матеріалів вторинного циклу в нових машинах. За підсумками пілотного проєкту Audi і KIT ухвалять рішення про впровадження нової технології в серійне виробництво.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button