Всесвіт

Вчені розповіли, що буде з зовнішніми планетами нашої системи після смерті Сонця

Зараз нам здається дивним, що одного разу наша планета просто зникне, але на жаль, ніщо не вічне

Одного разу наше Сонце помре, поглинувши найближчі планети. Однак, як вважають автори дослідження, багато планет встигнуть втекти від страшної долі! Згідно з новими моделями, буде потрібно всього 100 мільярдів років, щоб планети, які залишилися «в живих» розлетілися по галактиці, залишивши вмираюче Сонце далеко позаду.

Загальновідомо, що, перетворившись на червоного гіганта, Сонце поглине Меркурій, Венеру, а також, ймовірно, Землю і Марс. Нове дослідження зосереджено на долі решти планет. Вчені припускають, що, коли Сонце розшириться, воно втратить близько половини своєї маси, що значно послабить його гравітаційний вплив на планети.

Крім того, що Сонце втратить значну частину своєї ваги (залишиться лише 54% від поточної маси), важливо сказати, що наша система обертається навколо галактичного центру, тому до неї можуть наближатися інші зірки, які також вплинуть на орбіти планет. Однак вчені припускають, що «склад» Сонячної системи розпадеться не відразу, а поступово.

Як показало комп’ютерне моделювання, Юпітер і Сатурн перший час будуть зберігати стабільність. Але через 30 мільярдів років їх орбіти стануть хаотичними. Після цього планети одна за одною будуть залишати систему, остання покине свій «будинок» ще через 50 мільярдів років.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments