Технології

Автомобільне паливо виробили за допомогою світла з води і вуглекислого газу

Дослідники використовують сонячне світло для створення екологічного рідкого палива.

Дослідникам з Кембриджського університету вдалося відтворити процес фотосинтезу для перетворення вуглекислого газу і води в паливо. На відміну від альтернативних видів екологічного рідкого палива його можна використовувати для заправки існуючих автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння.

Для виробництва палива дослідники використовують технологію штучного листа — це поверхня, яка імітує живу структуру і використовує фотосинтез для виробництва хімічних елементів. Технологія вже застосовується для виробництва синтетичного газу, суміші водню і чадного газу. Вона використовується для виробництва палива, фармацевтичних препаратів, пластмас і добрив.

Вченим вдалося модернізувати технологію для виробництва за допомогою штучного листа за один крок етанолу і пропанол — етилового і пропилового спирту. Для свого пристрою дослідники розробили каталізатор на основі міді і паладію. З його допомогою штучний лист виробляє більш складні хімічні речовини.

Виробництво спиртів за допомогою штучного листа з вуглекислого газу і води. Зображення: Motiar Rahaman

Попередні дослідження показали, що такі спирти можна використовувати в якості альтернативного палива для автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Але існуючі технології виробництва спиртів вимагають перепрофілювання сільськогосподарських земель.

Альтернативна технологія на основі фотосинтезу може вирішити цю проблему. Дослідники відзначають, що процес виробництва все ще знаходиться на стадії тестування. В даний час вони працюють над тим, щоб генерувати більше палива і створити масштабоване виробництво.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button