Технології

Планшети захоплять офіси?

Буквально за пару років роль планшетів в бізнесі драматично змінилася від елітного показника статусу до простого робочого інструменту.

Коли планшети з’явилися на ринку, в робочій сфері їх використовували лише старші і топ-менеджери, які в основному займалися читанням звітів і переглядом картинок на Фейсбук. Навіщо для читання і картинок за активної життєвої позиції старшого менеджера використовувати важкий і незручний ноутбук?

Тепер же планшети, як це люблять тепер говорити, пішли в “мейнстрім” – вони є у кожного. Навіть у школярів і працівників Макдональдса є iPad, не кажучи вже про корпоративних службовців, для яких планшет став таким же робочим інструментом як смартфон і комп’ютер.

Популярність планшетів вплинула і на ринок – якщо спершу були тільки дорогі, флагманські моделі, то через пару років на прилавках вже з’явилися лінійки планшетів середнього порядку, а потім і зовсім бюджетні варіанти, ось, як наприклад, планшет asus fonepad, що своєю ціною та можливостями здивує вас.

Так чи інакше, планшети зайняли вагому нішу на ринку, за даними Forrester, близько 12% співробітників компаній постійно використовують планшети на роботі. При цьому, виходячи зі звітів Gartner and IDC, за останній квартал 2012 катастрофічно низько впали показники закупівель настільних комп’ютерів і пропорційно підскочили закупівлі смартфонів і планшетів. Чи означає це, що роботі за настільними комп’ютерами настане кінець і всі переберуться на планшети або інші переносні девайси?

Цінність зростає

Роль планшета в бізнесі зростає і несе за собою глибокі переваги та перспективи поліпшення якості роботи на всіх рівнях взаємодії організації. Перша перевага полягає в значному скороченні витрат на техніку в офіс – навіщо витрачатися на комп’ютери для всіх офісних працівників? Адже можна працювати на планшеті, причому, на ринку вже є безліч додаткових пристосувань для більш комфортного використання – клавіатури, док-станції, роутери та ін

Плюс до всього це все коштує в рази дешевше ніж настільний комп’ютер, а велика кількість даних, які непомістяться в планшет, можна зберігати в SSD-диску. Та й так буде безпечніше, якщо раптом з самим планшетом щонебудь трапиться.

Працівник з планшетом також буде мати більш організований робочий простір в планшеті, ніж на робочому столі настільного комп’ютера. У файловій системі будь-якого комп’ютера коїться пекло, в планшетах ж все поділяється не на файли а на робочі території-програми і все в принципі більш структороване. Саме тому швидкість виконання завдань таким працівником значно вища, він моментально відгукується на push-повідомлення із завданням і може відразу приступити до її виконання.

Говорячи про бізнес

Відразу постає питання – для кого в організації планшети більш зручні для роботи? У компаніях багато відділів, багато з яких суто технічні – відділ програмістів навряд чи буде задоволений писати код і займатися серверами на маленьких незручних екранчиках, половину яких до того ж буде займати екранна клавіатура. Отже, при вирішенні переведення працівників на мобільну техніку важливо вирішити кому це буде зручніше і хто з чим працює. Припустимо, маркетологи можуть спокійно зробитися “планшетниками” – вже давно доступні під мобільні пристрої всі офісні пакети програм на зразок Microsoft Office. Так що треба виходити з контексту – чи може людина обійтися без настільного комп’ютера. При цьому, для роботи можна розробляти і використовувати спеціальні програми.

Звичайно, ніхто не говорить про диктаторський перехід на планшети всіх, кого на них варто перевести. У найближчі два роки працівники різних компаній в роботі ще будуть використовувати комбінацію з планшета, настільного комп’ютера і смартфона, у кожного свої переваги і вони заповнюють недоліки один одного. Однак, як ви могли помітити, настільні комп’ютери вже грунтовно почали замінювати на ноутбуки і не далеко той час, коли і їх стануть замінювати на щось більш зручне, дешеве і продуктивне.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button