Технології

Робота навчили маніпулювати предметами на дотик (відео)

Інженери створили роботизовану руку, яка може взаємодіяти з різними предметами без допомоги комп’ютерного зору. Препринт дослідження, представленого на конференції Robotics: Science and Systems 2023, опублікований на сайті arXiv.

Група дослідників під керівництвом інженерів з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробила новий підхід до управління роборукою. З її допомогою пристрій може обертати різні предмети, грунтуючись тільки на «тактильних відчуттях».

Щоб побудувати свою систему, дослідники прикріпили 16 сенсорних датчиків до долоні і пальцях чотирьохпалої роботизованої руки. Кожен датчик коштує близько $ 12 і виконує просту функцію: визначає, чи торкається його об’єкт, чи ні. Роботизована система використовує двійкові сигнали від сукупності таких розподілених по долоні датчиків, щоб управляти обертанням без шкоди для предмета.

Автономне обертання різних об’єктів роборукою

Інженери навчили свою систему в симуляції віртуальної роботизованої руки, що обертає різноманітний набір об’єктів, в тому числі неправильної форми. Моделювання показувало, в які моменти предмети торкаються датчиків, положення суглобів в кожен момент часу і ризик падіння предмета. На основі цих даних ШІ повідомляє роботизованій руці, який суглоб повинен рухатися і в якому напрямку в кожен момент часу.

Після навчання дослідники застосували готову систему управління до реальної роботизованої руки і протестували її здатність обертати різні об’єкти, не пошкоджуючи їх і не послаблюючи захоплення. Серед предметів були помідор, перець, банка арахісового масла і іграшкова гумова качечка, яка була найскладнішим об’єктом через свою форми. Тести підтвердили ефективність роботи моделі.

Більшість сучасних підходів до управління роборукою спираються або на комп’ютерний зір, або на дорогі надчутливі датчики, сконцентровані на кінчиках пальців, кажуть автори дослідження. Нова технологія являє дешеву, але ефективну альтернативу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button