Всесвіт

Автономна колонія на Марсі неможлива

Експерти прийшли до висновку, що створення автономної колонії на Марсі неможливо в осяжному, а можливо, і в далекому майбутньому. Причиною цього стануть соціально-економічні протиріччя.

99f1e3cf3e08a577341db62502294005
Нещодавно американський підприємець Ілон Маск презентував свою концепцію Interplanetary Transport System. В рамках неї пропонується створити корабель, який зможе перевезти на Червону планету до сотні колоністів. Але це лише початок: в майбутньому очільник SpaceX сподівається переселити на Марс мільйон жителів Землі і створити там поселення, яке не буде залежати від рідної планети. Даний крок бачиться його ідейним натхненникам чи не в якості єдиного порятунку цивілізації від земних проблем, які її очікують. Серед них війни, природні катаклізми, екстремізм і т. д.

Зараз же редакція журналу Nature – одного з найавторитетніших загальнонаукових журналів – визнала плани колонізації Марса нежиттєздатними. Якщо бути точніше, то мова йде про неможливість створення єдиної марсіанської колонії, незалежної від Землі. Причина цього проста – гроші. Забезпечити експедицію на Марс можуть тільки багаті країни і могутні корпорації. Але вони не будуть робити це просто так. Від колоністів, на думку редакції Nature, спонсори вимагатимуть своєї ексклюзивної участі в експлуатації природних багатств Червоної планети. Так що «марсіани» виявляться повністю залежними від своїх спонсорів, і так буде з кожною експедицією. Самим будувати бази і створювати системи життєзабезпечення у колоністів не вийде.

Поступово далека планета буде розділена на сфери впливу, і «марсіанська» політика стане частиною «з’ясування стосунків» на Землі. Те ж саме стосується можливих місячних колоній. В цілому, в Nature вважають незалежні від Землі поселення мріями, а не реальністю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button