Всесвіт

У 2017 році до Землі на рекордно близьку відстань підлетить астероїд Фаетон

У 2017 році до Землі на рекордно близьку відстань підлетить астероїд Фаетон. Цей космічний об’єкт класифікований астрономами як потенційно небезпечний. Коли він максимально наблизиться до Землі, відстань між ним і нашою планетою складе 10 мільйонів кілометрів, що, на думку вчених, робить астероїд Фаетон небезпечним.

Вчені міжнародної групи, очолюваної співробітником Обсерваторії Лазурного берега, Джозефом Ханусом, детально досліджували астероїд Фаетон, який наближається до Землі. Завдяки цьому фахівці встановили такі параметри космічного тіла як його форма, швидкість обертання і розмір. Крім цього, вчені зробили сміливе припущення, згідно з яким Фаетон є джерелом метеорного потоку Гемініди, який у грудні заворожує любителів поспостерігати за нічним небом.

У 2017 році астероїд Фаетон максимально зблизиться із Землею, і вчені відзначили, що хоч він і класифікований як потенційно небезпечний, поки побоюватися нічого. Однак з кожним разом, рухаючись за своєю витягнутою, схожою з кометною, орбітою, Фаетон все ближче і ближче буде пролітати повз Землю.

Вчені уточнили, що Фаетон є досить цікавим для науки об’єктом, так як має деякі незвичайні для астероїдів риси. Приміром, він належить до рідкісного спектрального класу Ст. Крім цього, через свій вкрай витягнутий «маршрут» Фаетон перетинає орбіти всіх чотирьох планет земної групи Сонячної системи. Також Фаетон став першим астероїдом, який відкрили на фотографії, а сталося це в 1987 році.

Вченим у дослідженні астероїда Фаетон допомагають 9 телескопів. Завдяки даним, отриманим ними, дослідникам вдалося змоделювати космічний об’єкт і з’ясувати, що він справді величезний – його діаметр дорівнює близько 5 кілометрів, а повний оборот навколо своєї осі він робить за 3,6 години. До речі, астрономи мають намір і далі вивчати астероїд Фаетон, і сподіваються, що при максимальному зближенні з Землею їм вдасться зібрати додаткові дані про цікавий космічний об’єкт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button